Danes je 17. dec 2017 09:59

Stran 1 od 1 [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Pterophyllum scalare Santa Isabel
UNREAD_POSTObjavljeno: 07. dec 2017 14:18 
Administratorji strani
Uporabniški avatar

Pterophyllum Scalare
‎Aquariumaniak Khizanishvili‎ v Angelfish Enthusiasts International 27 min ·

Not all 'wild' Pterophyllum species are P.Altum. Despite some of the classic tell-tale traits such as a Notch in the nose. This is a photo of a wild Pterophyllum Scalare
_______
This image shows the proposed pathway by which Pterophyllum Altum have been able to navigate into the Extreme Upper Rio Negro where their lowest recorded collection point so far has been at the location of San Felipe / San Carlos De Rio Negro
_________

Here can be seen; The different types of water flowing in the P. Altum habitat and the Altum prefers the 'blackwater' environment.

This is probably the most blue, and largest scale, angelfish I ever was able to find. In the new upcoming DISCUSBOOK04 will be a detailed map, and all, by now 12 undescribed/unnamed/or new species of Pterophyllum shown. Next to the 4 described species, including this one

Sławomir Peter Gawron
Sławomir Peter Gawron Pterophyllum santa isabel that's the fishes on the photo.

Slika
Slika
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Slika

Jyoti Roy Aquariumaniak Khizanishvili can you share the differentiating factors?
Všeč mi jePrikaži več odzivov
· Odgovori ·
1
· 11 min
Odstrani
Aquariumaniak Khizanishvili
Aquariumaniak Khizanishvili Jyoti Roy Pterophyllum sp. that was sold as Pterophyllum leopoldi. We suspect it is an unnamed species. Kullander suggests that similar fish are a Peruvian form of scalare. It has a lower lateral line scale count than Pterophyllum scalare, longer curving ventral fins and no distinctive predorsal notch.
Aquariumaniak Khizanishvili Jyoti Roy These were imported as a Peruvian altum, but are positively Pterophyllum scalare. Altums have much wider, brownish bars, and more of them. Notice the strongly notched predorsal contour which differs from the wild in the previous photo.
Všeč mi jePrikaži več odzivov
· Odgovori · Pravkar
Odstrani
Bojan Dolenc
Napiši odgovor...
Phoenix Paul
Phoenix Paul This is a classic Peruvian scalare. I have a few n r awesome

Naslov prispevka: Pterophyllum scalare Santa Isabel
UNREAD_POSTObjavljeno: 11. jun 2014 06:57 
Administratorji strani
Uporabniški avatar

http://www.aquarium-glaser.de/en/pterop ... _1487.html
We received wonderful wild collected angelfish from the municipality of the city Santa Isabel at the Rio Negro. Like many other fishes from that area - mainly discus and Apistogramma - the angels show a high degree of red coloration on the body. The reason for that phenomenon is unknown to us. The water in the upper reaches of the Rio Negro is very soft and acidic. Like all larger wild fish, these angels have their experience with fin-eating piranhas. However, the angels are very healthy and stable and regenerate their finneage very fast. So after a few weeks nothing of the hurts of the wild will be visible any more. For our customers: the fish have code 699835 on our stocklist. Please note that we exclusively supply the wholesale trade. Text & photos: Frank Schäfer

Archived on 01.2013
Slika

http://www.bolha.com/zivali/male-zivali ... 1401864742
Skalarke Pterophyllum scalare Santa Isabel
Cena: 180,00 €

Prodam 3 odrasle osebke Pterophyllum scalare Santa Isabel. Ribe so v odličnem zdravstvenem stanju, živahne, navajene na vse vrste suhe in zamrznjene hrane. Zagotovo en samec in ena samica. Do sedaj jih imam cca. 9 mesecev. Na fotografiji je mlajši primerek, moji merijo v višino cca. 25 cm.
Ogled in prevzem v Sežani. Možna dostava po Sloveniji.
Cena je 180€ na osebek oz. po dogovoru. Prodam le vse skupaj.
Kontakt 031 550 872.
Šifra oglasa:1293297464
Vpisano:12.5.2014 ob 16:38
Spremenjeno:4.6.2014 ob 8:52
Objavljeno v:Slovenija
Oglas poteče čez 2 uri 1 minuto
Prodajalec
Uporabnik:dejko007
Naslov:6210 Sežana
Telefon:(031)550872
Gsm:(031)550872
::

4 hrs · Like
Dejan Gmajner Pozdravljeni!
Veseli me, da sem se pridružil vaši skupini in naletel na tale oglas, ki sem ga jaz objavil. Kot ste že ugotovili, gre za divji primerek skalarke, ki so še pred dobrim letom plavale v reki Rio Negro in smo jih kupili od Aquarium Glasser. Skalarke so trenutno last podjetja Akvami, ki med drugim oskrbuje tudi Akvarij M Idrija. Glede na cene teh organizmov na trgu lahko rečem, da smo ponudili zelo ugodno ceno, saj se cene v malopodaji gibljejo okoli 350€, pri čemer obstaja še vedno velik riziko da je z živaljo kaj narobe ko jo dobiš. Mi smo jih dobili v odličnem stanju in zanje tudi zelo dobro skrbimo (TDS okoli 50uS/cm, voda tretirana s storži črne jelše in hrastovim ekstraktom, poudarek na živi hrani, suha hrana Tropical-več vrst), kar se kaže tudi v njihovi lepi barvi. Cena je nižja od naše nabavne, vendar smo jo glede na nizko povpraševanje na domačem trgu pripravljeni tudi nekoliko spustiti. Če bi komu uspela drst lahko pomagamo tudi pri posredovanju pri odkupu mladičev, za katere obstaja v Evropi kar nekaj povpraševanja. Prodajamo pa jih zaradi preureditve celotne gojilnice, ki jo nameravamo izvesti to poletje. Po prenovi je možen celo povratni odkup, odvisno seveda od dogovora in želja... Pa brez zamere, nisem želel zveneti kot reklama, samo za razjasnitev debate.
3 hrs · Unlike · 2

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
 Stran 1 od 1 [ 2 prispevkov ] 

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Lahko pišete prispevke v temi
Lahko odgovarjate na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Lahko dodate priponke prispevkom

Išči za:
Pojdi na: