Danes je 14. nov 2018 13:59




 Stran 1 od 1 [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Hammerhead flatworm
UNREAD_POSTObjavljeno: 23. maj 2018 09:12 
Administratorji strani
Uporabniški avatar

Pridružen: 13. maj 2010 10:33
Prispevkov: 12315
Miša Komar
Ogromne pijavke v Franciji, pa sploh nihce tega ni opazil, se posebej biologi! Z globalizacijo prinasamo agresivne vrste v nase eko- sisteme.....Ko tako veselo potujemo v eksoticne kraje, sploh ne vemo, da v nase domove in vrtove prinasamo tuje organizme........
Diversibipalium multilineatum
https://www.sciencealert.com/multiple-g ... ne-noticed


Kingdom: Animalia
Phylum: Platyhelminthes
Class: Rhabditophora
Order: Tricladida
Suborder: Continenticola
Family: Geoplanidae
Subfamily: Bipaliinae
Genus: Diversibipalium
Binomial name
Diversibipalium multilineatum
(Makino & Shirasawa, 1983)
Synonyms

Bipalium multilineatum Makino & Shirasawa, 1983 [1]
Diversibipalium multilineatum is a species of large predatory land flatworm.

The species is native to Japan. [1] [2] It has been recorded in 2016 for the first time outside Asia, from Bologna, Italy (from a finding in September 2014), and from Léguevin, France.[3] It is thus an alien species to Europe.[3]

Plòski čŕvi ali plôskavci (znanstveno latinsko ime Plathelminthes) so sploščene živali dvobočno simetrične oblike. Imajo glavo - del telesa, na katerem so skoncentrirana čutila in živčevje. Prebavilo je aproktno, ima eno samo odprtino - usta. So brez krvožilja in dihal.

Prisotna so naslednja tkiva:

ektoderm - povrhnjica
endoderm - notranji sloj
mezogleja - vmesna plast

Sistematika

Taksonomsko obravnavamo ploske črve na nivoju debla. Po starejši klasifikaciji so jih uvrščali v danes opuščen takson nečlenarjev.

vrtinčarji, npr. planinski vrtinčar
sesači, npr. veliki metljaj
trakulje, npr. svinjska trakulja

VRTinČARJI



_________________
"Ujeti mikro-eko-sistemček z optimalno živo vodo, uravnoteženo biocenozno homeostazo, naravno biotsko raznovrstnostjo in biopotencialom"
Odsoten
 Profil Pošlji zasebno sporočilo  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
 Stran 1 od 1 [ 1 prispevek ] 


Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: