Danes je 28. mar 2020 11:42

Stran 1 od 1 [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Reke, jezera,... naravni habitati divjih diskusov
UNREAD_POSTObjavljeno: 23. feb 2020 15:08 
Administratorji strani
Uporabniški avatar

xxxx

UNREAD_POSTObjavljeno: 02. mar 2012 10:14 
Administratorji strani
Uporabniški avatar

Drži, držijo se v zavetju med koreninami in kamni, podnevi gredo v globjo vodo, vedno so v jati od 50 - 400 osebkov z alfa vodilno ribo (če je ta ujeta, je ponavadi prodana kot "Royal Blue"). Ne gredo pa na čistine brez zavetja, zato so pogosto populacije izolirane med seboj, razen v zelo visoki vodi, takrat ne vemo, kaj se dogaja z njimi, takrat so možna križanja med osebki različnih populacij, a poznavalci domnevajo, da se to zelo redko dogaja, med visoko vodo se jata še bolj drži skupaj, kar je logično, saj bi se sicer izgubili v podvodni džungli. Iz stališča genetike te vrste so zanimiva ta naravna križanja med diskusi med različnimi populacijami.
P.s. kar delajo žal preštevilni gojitelji v ujetništvu, da križajo različne populacije in celo vrste diskusov med seboj, kar tako brez premisleka, malo za hec, pa je vsega obsojanja vredno, to je kvaristika.

UNREAD_POSTObjavljeno: 01. mar 2012 18:48 

In situ slike in filmčki večih znanih uvoznikov in poznavalcem potrjujejo, da v sušni dobi diskui naseljujejo tri tipe habitatov: grmovno obalo, kamnito obalo in globje zalive z gosto plastjo plavajočih rastlin ("plavajoči travniki"). Vsi ti habitati se pojavljajo ob zavojih manjših rek, umajo relativno globoko vodo (od 1 metra naprej), dno je iz finega svetlega peska, ki ga včasih prekrivajo odpadlo vejevje, listi in majsša debla dreves; v primeru skalnatega habitata pa je dno strukturirano iz večjih ali manjših, dobro preluknjanih vulkanskih kamenin.

Odsoten
 Profil Pošlji zasebno sporočilo  

Naslov prispevka: Reke, jezera,... naravni habitati divjih diskusov
UNREAD_POSTObjavljeno: 01. mar 2012 16:48 
Administratorji strani
Uporabniški avatar

Odprl sem poseben podforum za spoznavanje naravnih habitatov divjakov, ker se mi zdi, da je to področje preveč spregledano in po drugi strani tudi slabo poznano in obdelano.
Mnogi akvaristi poznajno vse mogoče pasme in barvne variante diskusov, pogosto pa ne poznajo dovolj ali sploh, od kje te ribe izvirajo, vsaj pri divjih diskusih je to zelo pomemben, ključen podatek. K temu me je še spodbudil en stavek, ki sem ga včeraj po naključju našel nekje na spletu, ko sem nekja brskal okoli diskusov: "Ne križajte pravih diskusov (Symphysodon discus) iz različnih rek med seboj". Tabu tema, če jo odpreš nekje na spletu :twisted:
Po mojem prepičanju naj bi to veljalo tudi za zelene diskuse (S. aequifasciatus, znane tudi kot S. tarzoo) in v hobiju najbolj pogostega navadnega modro-rjavega disksusa (S. haraldi, znane tudi kot S. aequifasciatus).
Tukaj lahko pišemo o čimbolj verodostojnih podatkih iz naravnega okolja diskusov, vsak tak podatek je zlata vreden, če je točen oz. resničen/verodostojen!
Za lažjo orientacijo za začetek dodajam zemljevid Amazonije:
Slika
Slika
Slika

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
 Stran 1 od 1 [ 4 prispevkov ] 

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu